خدمات طراحی نرم افزار

img
img
img
img
shape
shape
محبوبیت:
اشتراک گذاری صفحه:

طراحی نرم افزار

فرآیند طراحی یک نرم افزار اختصاصی کار پر زحمت و بسیار پیچیده است که معمولا سفارش مشتریانی است که نرم افزارهای شرکتی لایسنس دار موجود در بازار ایران نیاز این دسته از کاربران را برطرف نمی کند. این قبیل از مشتریان نیازمند انجام پروژه های طراحی نرم افزار جهت پیشبرد کار خود هستند به گونه ای که تمام محیط نرم افزار چه به صورت تحت وب و یا شبکه، چه به صورت ابزاری و کنسولی تحت ویندوز و یا هر سیستم عامل دیگر می بایست جهت مصرف آن ها به خوبی بهینه شود. وب سایت علمی آموزشی آسا اسکریپت با استفاده از کادر حرفه ای برنامه نویسی و آشنائی کامل با بازار کسب و کارهای نرم افزاری داخلی و خارجی، قابلیت ارائه تمامی خدمات در زمینه طراحی نرم افزار با زبان های مختلف برنامه نویسی را داراست.

فرآیند تهیه و تولید نرم افزار

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد فرآیند تهیه و تولید یک نرم افزار، فرآیندی بسیار پیچیده ای است. این فرآیند شامل مراحل مختلف بسیار زیادی است که می بایست هر کدام به صورت جداگانه مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد. در ادامه این مطلب فرآیند انجام پروژه های طراحی نرم افزار را با یک دیگر مرور می کنیم:

software design image

تحلیل بازار

در دنیای پیچیده امروز با گسترش رقابت پذیری در زمینه مشاغل و تخصص های گوناگون و قبول اینکه هریک دارای ویژگی های منحصر به فردی در زمینه کسب وکار خود هستند، نیازمند سال ها کسب تجربه در زمینه مد نظراست. جهت موفقیت هر چه بیشتر در هر کاری در کنار دانش تجربی می بایست تحلیل جامعه ای نیز از آن بازار داشته باشیم تا بتوانیم پاسخگوی مشتریانی که از نرم افزار های ما استفاده می کنند باشیم. در تمام دنیا رسم بر این است که برای طراحی یک نرم افزار از دانش سفارش دهنده ی نرم افزار به طور صرف استفاده شود اما از آنجائی که بازار امروز از المان های موثر زیادی پیروی می کند گروه آسا بر آن شده است تا تحلیل های دقیقی را بر بازار مشتری انجام دهد تا پاسخگوی تمام نیازهای کاربران باشد.

طراحی نرم افزار

در مرحله بعد با کامل شدن تحلیل سیستمی ساختار نرم افزار نوبت به طرای نرم افزار می رسد. در این مرحله با توجه به ساختار ایجاد شده در کنار نیاز های پاسخگوئی نرم افزار گروه طراحان در قالب یک پروژه گروهی شروع به کد زنی می کنند. این مرحله یکی از پر دردسر ترین و هزینه بر ترین مراحل پیاده سازی هر نرم افزار است که با توجه به حجم پروژه زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. در این مرحله افراد گروه بر حسب توانایی های مختلف خود با زبان های مختلف برنامه نویسی یک هدف واحد را دنبال می کنند و آن گرفتن ورودی از کاربر و انجام پروسه پردازشی با حداقل مصرف منابع محاسباتی و نمایش خروجی بر روی صفحه است.

تحلیل ساختار نرم افزار

اولین مرحله قبل از طراحی و پیاده سازی هر برنامه رایانه ای تجزیه و تحلیل بر روی ساختار نرم افزار و رفع مشکلاتی است که ممکن است در آینده بر پروسه طراحی نرم افزار مترتب شود. گروه آسا از روش تجزیه و تحلیل SRA جهت فهرست کردن و استفاده از دیدگاه های مشتریان بهره می برد تا بیشترین بازدهی و کمترین تداخل را در بین گروه توسعه و برنامه نویسی خود شاهد باشد. تحلیل ساختار نرم افزار یکی از مهمترین مراحل طراحی یک نرم افزار است به گونه ای که حتی از خود مرحله طراحی نیز اولویت بیشتری دارد. اگر یک نرم افزار مرحله تحلیل ساختار را پشت سر نگذارد در آینده با باگ های ساختار یافته فراوانی روبرو خواهد شد که به سادگی قابل رفع نخواهد بود و هزینه های فراوانی را بر مشتری تحمیل خواهد کرد.

دوره تست نرم افزار

هر نرم افزار رایانه ای در بدو تولد دارای کمبود و کاستی های فراوانی است که می بایست این کمبود و کاستی را به نحو احسن برطرف نمود. در این مرحله یک نسخه آزمایشی که به زبان تخصصی ما برنامه نویس ها به آن نسخه بتا می گویند را تحت آزمایش های فراوانی قرار می دهیم تا نقاط ضعف و قوت آن شناسائی شود و در اصطلاح باگ های نرم افزاری مرتفع گردد. این مرحله یکی از طولانی ترین مراحل پروسه طراحی نرم افزار است که بنا بر ابعاد جامعیت نرم افزار بازه زمانی مهلت تست متغیر بوده تا اطمینان 100 درصدی از عملکرد آن حاصل آید. معمولا تست نرم افزارها براساس متدهای مختلفی انجام می پذیرد گروه آسا از رویکردهای blackbox و whitebox در کنار رویکرد های مختص نرم افزارهای مختلف جهت تست و باگ گیری بهره می برد.

نصب و پیاده سازی

نرم افزارهای گوناگون براساس ساختار برنامه نویسی و ابعاد گستردگی نرم افزاری روش های نصب متفاوتی نیز دارند. تمامی نرم افزارها در بسترهای مختلف از کتابخانه هایی به عنوان پیش نیاز جهت انجام رویه های پردازش اطلاعات استفاده می کنند که در صورت عدم وجود داشتن این پیشنیازها نرم افزار طراحی شده با ارور مواجه شده و اصلا کار نخواهد کرد. سیستم عامل نیز به عنوان یکی دیگر از پارامترهای مهم جهت نصب نرم افزار می بایست در هنگام پیاده سازی مد نظر باشد. نرم افزارهای لینوکسی قابلیت نصب بر روی ویندوز را به صورت مستقیم نداشته و بلعکس این موضوع نیز صادق است. در نرم افزارهای جامع تر که نیاز به پاسخ گوئی بالایی به تعداد زیاد کاربر در یک زمان واحد را دارند مسئله پیچیده تر شده ودیگر یک سرور به تنهایی نمی تواند تمامی این پروسه را انجام دهد و نیاز به سیستم سوپر رایانه یا سیستم های ابری برای نرم افزار می بایست مد نظر قرار گیرد. جهت نصب نرم افزار نیاز به مستندات نصب و راه اندازی از جانب طراح است که گروه آسا آن را در اختیار کاربران قرار می دهد.

خدمات بروز رسانی

با توسعه روز افزون سیستم های کامپیوتری هر نرم افزاری نیازمند بروز رسانی و همگام سازی خود با آپدیت های سیستمی است و عدم بروز رسانی می تواند باعث به وجود آمدن مشکلاتی فراوانی برای آن نرم افزار گردد. این بروز رسانی ها می تواند شامل بروز رسانی های امنیتی، ترمیم سیکل های محاسباتی، رفع خطاهای جدید به وجود آمده در سیستم با بروز رسانی کتابخانه های مورد استفاده نرم افزار و یا حتی گسترش نرم افزار با توجه به رشد مشتریان باشد. در تمامی این موارد نیاز به گروه نرم افزاری دور از انتظار نیست و چه بهتر که این گروه همان گروه به وجود آورده آن باشد که این مورد جزو سیاست های اصلی گروه فناوری آسا است که همواره با مشتریان باشد.

shape
img
img
shape
shape
shape
shape

سفارش طراحی نرم افزار

جهت مشاوره و طراحی انواع نرم افزارها می توانید با همکاران ما در سایت اینترنتی آسا اسکریپت در ارتباط باشید. ولی اگر بخواهیم به طور خلاصه تمرکز خود را بر روی انواع نرم افزار هایی که معمولا مشتریان به ما سفارش می دهند دسته بندی این نرم افزار ها به صورت زیر است.

software design images 2

سفارش طراحی نرم افزار شرکتی

شرکت ها و یا سازمان های دولتی و خصوصی براساس تعداد پرسنل و زمینه کاری که دارند معمولا سفارشات نرم افزاری مختلفی را درخواست دارند. بعضی از شرکت ها نیازمند نرم افزارهایی مکمل جهت بروز رسانی خدمات خود در کنار نرم افزار های فعال فعلی خود هستند. در برخی از موارد نادر بعضی از موسسات و شرکت ها درخواستی مبنی بر بروز رسانی نرم افزارهای فعلی خود را خواستار هستند و بعضی از شرکت ها نیز با رشد شرکت نیازمند نرم افزارهایی کارآمد و بروز هستند. تمامی این موارد جزء سفارش طراحی نرم افزار های شرکتی دسته بندی می شوند و معمولا مدیران شرکت های هوشمند درخواست هایی از این قبیل را از همکاران ما سوال می کنند.

سفارش طراحی نرم افزار تحت شبکه

امروزه با گسترش ارتباط شبکه ای بالاخص ارتباط تحت وب نرم افزارهای تحت شبکه به شدت گسترش یافته اند. در دهه های قبل نهایت سیستم های کامپیوتری در شرکت ها و منازل تنها به محدود همان شرکت می شد و ارتباط خارجی تحت شبکه وجود نداشت ولی امروزه کمتر مکان و شرکتی را می تواتن پیدا کرد که از ارتباطات نت برخوردار نباشد. همین موضوع باعث شده است که اغلب نرم افزارها دارای قابلیت تحت شبکه نیز باشند همین قابلیت با این وجود که بسیاری از کارها را آسان کرده است اما باعث شده است تا امنیت نرم افزارهای تحت شبکه نیز به عنوان اصل اساسی برای این نرم افزار تبدیل گردد. می توان گفت نرم افزاری که از امنیت برخوردار نباشید حتی اگر بهترین کارایی را داشته باشد هیچ جایگاهی در هیچ شرکتی ندارد پس می بایست در کنار کارآمدی یک نرم افزار امنیت را نیز مد نظر قرار دهیم. هزینه سفارش نرم افزار های تحت شبکه کمی بیشتر از نرم افزارهای stand alone است به می بایست برای توسعه یک نرم افزار مد نظر قرار گیرد.

سفارش طراحی نرم افزار تحت وب

مدیریت نرم افزارهای تحت وب همواره با استفاده از یک مرورگر امکان پذیر است. این قبیل از نرم افزارها از دو قسمت backend و frontend تشکیل شده اند. این قبیل از نرم افزارها معمولا جزء نرم افزارهای طراحی وب و یا نرم افزارهای تحت شبکه قرار می گیرند و بر بستر اینترنت به سادگی قابلیت عملکرد را دارند. جهت سفارش این قبیل از نرم افزار ها می توانید با همکاران ما در واحد تهیه و تولید نرم افزار و یا واحد طراحی وب در ارتباط باشید.

shape
img
img
shape
shape
shape
shape

ابزارهای عمومی طراحی نرم افزار

ابزارهایی بروز و اختصاصی جهت طراحی نرم افزارهای بروز

سی شارپ

سی شارپ زبان برنامه نویسی سطح بالای شرکت ماکروسافت است که به گستردگی در زمینه برنامه نویسی تحت ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد.

  • پشتیبانی قوی
  • اپدیت های مداوم
  • شی گرا
  • قابلیت چند سکوئی

!!!با محاسبه گر سایت قیمت بروز سایت را بدست آورید